Din numărătoarea voturilor, până la acest moment (6 iunie, ora1.00), s-au înregistrat următorii câştigători în alegerile locale, la primăriile prahovene (cei însemnaţi cu litere bolduite sunt la primul mandat):

Ploieşti – PNL (Adrian Dobre)
Câmpina – PNL (Horia Tiseanu)

Vălenii de Munte – PSD (Florin Constantin)
Sinaia – PNL (Vlad Oprea)
Bușteni – PSD (Emanoil Savin)
Băicoi – PNL (Ciprian Stătescu)
Boldești Scăieni – PSD (Bucuroiu Constantin)
Mizil – PNL (Silviu Negraru)
Breaza – PSD (Richea Gheorghe)
Urlați – PNL (Măchițescu Marian)
Plopeni – PNL (Niță Dragoș)
Slănic – PNL (Romul Moraru)
Comarnic – PSD (Sorin Nicolae Popa)

Bănești – PSD (George Stoica)
Poiana Câmpina – PNL (Alin Moldoveanu)
Bertea – PNL (Aurelian Boghici)
Scorţeni – PNL (Mihai Neacşu)
Filipeştii de Pădure – PNL (Costel Morărescu)
Izvoarele – PSD (Grigore Ioan Paul)
Bucov – PNL (Ion Savu)
Măgurele – PNL (Vasilică Diaconu)
Lipănești – PNL (Robert Nica)
Puchenii Mari – PNL (Constantin Negoi)
Apostolache – PNL (Mihai Bratu)
Starchiojd – PSD (Ahmed Gârbea)
Cosminele – PNL (Iulian Nicolae)
Gura Vitioarei – PNL (Gheorghe Tirifon)
Ceraşu – PSD (Dumitru Duca)
Poseşti – PSD (Valentin Spătărelu)
Ştefeşti – PSD (Vasile Tăbăraş)
Aluniş – PSD (Iulian Bâgiu)
Valea Doftanei – PNL (Lucian Costea)

Măneciu – ALDE (Cordoş Vasile)

Blejoi – PSD (Adrian Dumitru)

Păuleşti – PSD (Tudor Sandu)

Tomşani – PSD (Florin Pelin)

Gorgota – PNL (Ionuţ Dumitru)

Valea Doftanei – PNL (Lucian Costea Vileford)

Apostolache – PNL (Mihai Bratu)

Floreşti – PNL (David Eugen)

Ceptura – PSD (Constantin Chioveanu)

Bălţeşti – PNL (Radu Ion)

Podenii Noi – PNL (Alionte Mihai)

Lapoş – PNL (Ţârlea Dumitru)

https://stirideprahova.ro/wp-content/uploads/2016/06/images.jpghttps://stirideprahova.ro/wp-content/uploads/2016/06/images-150x150.jpgstiriphhomeDin numărătoarea voturilor, până la acest moment (6 iunie, ora1.00), s-au înregistrat următorii câştigători în alegerile locale, la primăriile prahovene (cei însemnaţi cu litere bolduite sunt la primul mandat): Ploieşti – PNL (Adrian Dobre) Câmpina – PNL (Horia Tiseanu) Vălenii de Munte – PSD (Florin Constantin) Sinaia – PNL (Vlad Oprea) Bușteni – PSD...